Ke Štvanici 371/4, 18600 Praha 8
260
Palác Atlas navrhli Gočárovi žáci Jan Svoboda a František Stalmach ve stylu tzv. emocionálního funkcionalismu, což je pozdní fáze tohoto směru. Projevuje se v zaobleném nároží paláce i v jeho umělecké výzdobě sochařskými reliéfy. Pásová okna nebo chromované ocelové prvky pak patří k prvkům „klasického“ funkcionalismu. Jeho pozdní, emocionální fáze se vrací k pojetí architektury jako umění a klade větší důraz na estetiku. Stavba byla dokončena v roce 1942, 3 roky po nedalekém obchodním domě Labuť.
Přízemí připadlo reprezentativnímu prostoru banky, první patro kavárně a suterén kinosálu. Vyšší patra pak byla určena bytům a kancelářím. Budova v 90. letech prošla rekonstrukcí, části interiérů, umělecké výzdoby i další prvky zůstaly. A stejně tak funkce, což je mezi velkými stavbami v centru dost výjimečné. (Marie Valentová, Magazín Camp Praha)
Kino v přízemí existovalo půl století pod názvem Sokolovo, po rekonstrukci a inovaci v roce 2004 převzalo název celého paláce a vzniklo Kino Atlas. Na sklonku roku 2022 ukončilo svoji činnost a o čtvrt roku později jej znovuotevřela skupina filmařů a producentů sdružených ve společnosti Atlas Cinema se záměrem rozvíjet prostor artového kina i multifunkčně.
Součástí rekonstrukce a inovace interiérů byl na jedné straně návrat k silnějšímu vnímání funkcionalistických prvků, na druhé straně rozšíření portfolia aktivit.
Velký sál v purpurové barvě patří akusticky k nejlepším kinosálům v Praze, je vybaven DCI technikou a dolby 5.1 systémem stejně jako plným konferenčním ozvučením a wifi a pojme 143 sedících diváků. Modrý sál v barvě pařížské modré má stejnou technologii projekce a audia a pojme 58 lidí.
Na úrovni kinosálů vznikla Galerie Karla Vachka hostící kompletní dílo tohoto filmařského souputníka československé nové vlny, který během svého exilu i období nucené nečinnosti se svojí ženou Dagmar maloval, zahrnuje i díla jako jeho sourozenců Petra Vachka a spisovatelky a malířky Ludmily Vachkové. Galerie je užívána rovněž jako seminární a společenský prostor. Vše je propojeno velkorysými chodbami vyzdobenými elegantním původním mramorem, který rámuje i vstupní část celého prostoru, kde se rozprostírá Café Atlas rostlin. Tento prostor slouží rovněž pro koncerty, diskuse a autorská čtení a své místo k sezení v něm může najít až 70 lidí. Velkorysý prostor kavárny je vůči venku odhlučněn elegantní sklo ocelovým průčelím jihozápadní orientace. V souladu s názvem hostí spoustu různých rostlin.
Kapacity
-
Divadlo
201 osob
-
Kombinace stání a sezení
260 osob
Vhodné pro
koncert • konference / kongres • meeting • natáčení / focení • seminář / workshop / networking / školení • teambuilding • tiskovka • umělecké vystoupení • vánoční večírek • večírek / party / oslava
Vybavení
-
bez hlukového omezení
-
cateringové služby
-
klimatizace
-
ozvučení
-
podium
-
projekční technika
-
více sálů
-
wifi
-
zasedačka / salonek