Vše vzniklo už v době Mezopotámie, kdy jednotlivé kmeny společně bubnovaly při nejdůležitějších oslavách, rozhodnutích a událostech. U takových setkání bubny sloužily pro koncentraci, pozornost, k souhře a společnému zážitku – tím se rozvíjela schopnost naslouchat, stmelit kolektiv, uvolnit napětí, vzájemně se podporovat a věřit ostatním.
Buben je nejstarší nástroj lidské komunikace a můžeme o něm říci, že je to i nejstarší neurologický nástroj. Účinky bubnování jsou dokázány mnoha výzkumy. Mezi hlavní výhody a systémy hodnocení patří synchronizace pravé a levé mozkové hemisféry, vyplavení dopaminů a endorfinů (tzv. hormonů štěstí), posílení imunitního systému a uvolnění nahromaděného napětí v těle.
Metoda DrumCircle je forma skupinového bubnování, kdy lidé společně pod vedením zkušeného facilitátora hrají na bubny či jiné perkusní nástroje (barevné trubky boomwhackers) – každá trubička boomwhackers má jiný tón a účastníci tak vidí, že jsou v jednom celku nepostradatelní a každý má svoji roli; dále dřevěné perkuse, zvonce, shakery a chrastidla, které jsou snadno použitelné dětmi již zhruba od tří let jejich věku. Jako partneři boomwhackers máme pro vás až 600 trubiček na vaší párty, firemní akci nebo zábavný teambuilding.
U DrumCircle s Tokhim se nejedná jak by se mohlo zdát o výuku, nýbrž o spontánní vyjádření jedince ve spolupráci s ostatními v kolektivu, kde je kladen důraz především na komunikaci a utužení vztahů ve skupině. Facilitátor “bubeníky” vede, pomáhá jim dostat se společně do kontaktu, spolupracovat s ostatními, respektovat je, naslouchat a věřit jim.