Najděte si ty nejlepší nabídky:
Rozšířené vyhledávání

Areál zámku Berchtold – unikátní možnosti pro akce

naučná stezka Kunickou přírodou
zámecký park a pohádky
Fotbalgolf
golfový trenažer
tenisové kurty
Depandance Pohádka

Víceúčelový areál Hotel zámek Berchtold jsme navštívili začátkem září. Je umístěn v překrásné ladovské přírodě a obklopen nádherným parkem. Hledáte-li zajímavé místo pro vaši akci blízko Prahy, můžeme jen doporučit.

Obec Kunice – Vidovice se nachází na 15,5 km brněnské dálnice D1, na exitu 15 Všechromy, jen 30 km z centra Prahy. Zámek je dobře značen. U zámku i pod sportovním areálem jsou parkoviště s dostatečnou kapacitou.

Jsme ubytováni ve standardním pokoji zámku Berchtold, který byl po kompletní rekonstrukci otevřen dne  4. června 2011. Většina pokojů (kromě dvou zámeckých v historickém patře) se nachází v patře druhém. Samozřejmostí je výtah. Klenby, stropy, fresky, malby i dekorace jsou autentickou součástí hotelu a dávají mu unikátní atmosféru. Ubytovací kapacitu rozšířila depandance Pohádka, která vás jistě upoutá svou architekturou. Celkem je k dispozici 30 pokojů s celkovým počtem 75 lůžek. Využíváme pěkného počasí k procházce parkem, vydáváme se okolo celého areálu se sportovišti (fotbalová hřiště, tenisové kurty), rybníku po části naučné stezky Kunickou přírodou.

Součástí hotelu je i restaurace s názvem Kouzelná zahrada, která je zaměřena na lokální kuchyni a každý měsíc pořádá gastronomické akce. K večeři si objednáváme Vídeňský řízek z mléčného telecího ořechu s domácím bramborovým salátem, citronem a brusinkami. Nejen že porce je veliká, ale kuchyně skutečně proslulá.

Druhý den příjemně odpočati po vydatném spánku zkoušíme sportovní aktivity zámku. I když fotbal nehraji, fotbalgolf jsem musela zkusit. Cílem je (podobně jako v golfu) dopravit míč (fotbalový) do „jamky“. Na hřišti je 9 jamek, každá má svůj PAR, který určuje obtížnost na kolik kopů se hraje. Vybaveni skórkartou a tužkou se vydáváme na první kolo. Vykopáváme fotbalový míč z odpaliště. Jamky jsou „zahnuté“, s překážkou apod. Nejvíce mi dává zabrat jamka číslo 1. Musíte se trefit do „květináče“, což znamená míč zvednout. Je to takové spojení fotbalu, golfu a minigolfu. Po absolvování hřiště si jdeme odpočinout na terasu Sportcentra při sledování tenisového turnaje. K dispozici jsou tři tenisové kurty s umělým povrchem. Následně zkoušíme golfový simulátor, nastaveno máme lehčí hřiště. Ale i tak občas skončím v písku či mimo green. Oběd si dopřáváme na venkovní terase restaurace s výhledem do zeleně. Relaxujeme při procházce i při posezení v zámeckém parku na lavičce. Prohlížíme si „Dětský ráj“ s pohádkovou zemí a expozicí miniatur českých hradů a zámku. Dopolední program se nám líbil a tak znovu hrajeme fotbalgolf. V rámci sportovního areálu můžete využít koloběžky, dopravní hřiště s rájem vozítek. Uspořádat lze i klasický fotbalový turnaj na hřišti. Po sportovním turnaji lze uspořádat grilování na přilehlé terase Sportcentra.

Sportovně unaveni nahlížíme v prvním patře do zámeckých sálů. Jeden je většinou uzpůsoben pro zábavu i tanec a druhý nabízí zázemí pro posezení a občerstvení. Sál je upraven pro slavnostní večeři.
Pro menší akce lze využít prostor salonků u restaurace v přízemí. Konferenční prostory v různém uspořádání mají celkovou kapacitu až 150 účastníků. Doporučujeme využít zkušené zámecké koordinátorky společenských akcí, které umí vytvořit akci a program dle vašich přání. Program plný výtečné gastronomie, zábavy.

Naprostou pohodu a relaxaci lze zažít ve wellness vybaveném hydromasážními vanami se širokou nabídkou další služeb. Zde vás po pracovním nebo sportovním dni budou hýčkat.

Den pokročil a tak neváháme a jdeme ochutnat další kulinářské speciality jídel zdejší kuchyně. Čeká nás klidná noc před odjezdem. Loučíme se jen neradi. Jistě přijedeme alespoň na výlet a nějakou gastronomickou akci. Z Prahy to přeci nemáme daleko.

Nejvíce nás zaujalo:

  • citlivá rekonstrukce historického objektu, historické podlaží a společenské sály v něm,
  • velice široká nabídka sportovních aktivit v areálu a jeho rozlehlost
  • chutná kuchyně restaurace
  • profesionalita i milý přístup dvou zámeckých koordinátorek
  • výhodná vzdálenost od Prahy

 

Doporučujeme pro:

  • klasická školení, firemní akce s širokým spektrem doprovodného programu
  • teambuildingové akce či sportovní soustředění
  • Family day či klientská setkání (zámek zajistí řadu aktivit pro děti i dospělé v areálu parku v historickém i moderním pojetí)
  • svatby či rodinné oslavy


HOTEL zámek BERCHTOLD
Hlavní 6
251 63 Kunice – Vidovice
www.zamekberchtold.cz

Za portál FiremniAkce.cz vyzkoušela Olga Nováková s manželem, září 2016

777 226 603 info@firemniakce.cz