Najděte si ty nejlepší nabídky:
Rozšířené vyhledávání

5 gastronomických trendů sezóny

Foto z archivu Plzeňský catering
Foto z archivu Plzeňský catering
Foto z archivu Plzeňský catering
Foto z archivu Maxiservice
Foto z archivu Maxiservice
Foto z archivu Maxiservice
Foto z archivu Maxiservice
Foto z archivu Maxiservice
Foto z archivu Maxiservice
Foto z archivu Maxiservice
Foto z archivu Maxiservice
Foto z archivu Maxiservice
Foto z archivu Maxiservice
Foto z archivu Maxiservice

Neotřelé kombinace ingrediencí i chutí, party na louce nebo experimentální molekulární kuchyně jsou podle předních šéfkuchařů jedním z trendů současné gastronomie. Abyste věděli, co je právě „in“, vybrali jsme ty nejzajímavější cateringové tipy, díky kterým se vaše akce stane nezapomenutelnou.

Party pod širým nebem
Letní měsíce jsou ideálním obdobím pro uspořádání oslavy, svatební hostiny nebo firemní akce na čerstvém vzduchu. Přírodní kulisy můžete s pomocí eventových profesionálů využít k mnoha nezvyklým aktivitám. Také samotný catering a dekorace mohou čerpat inspiraci z přírodního bohatství. Gastronomické lahůdky připravené a servírované tak, aby podtrhovaly téma oslavy, budou na louce, v zahradě nebo uprostřed lesa chutnat dvojnásob.

Někdo to rád raw
Oblíbeným zpestřením rautů bývají raw pokrmy, které se připravují maximálně při 45 stupňové teplotě. Suroviny si tak zachovají přirozené živiny, minerály a vitamíny, které se vařením ztrácejí. Vitariánská gastronomie hojně využívá plody ovocných stromů a keřů, zeleninu, neupravované ořechy a semínka, divoce rostoucí byliny nebo mořské řasy. Čím dál tím populárnější jsou domácí ovocné i zeleninové limonády nebo čaje z čerstvých bylinek.

Kulinářský zážitek
Příjemným překvapením může být vaření v „přímém přenosu“. Kuchařská show, kdy mistři svého oboru před hosty předvádějí to nejlepší ze svého umu, bývá zábavnou podívanou pro všechny. Před zraky hostů tak mohou kuchaři připravit šťavnaté steaky nebo pastu a případně přihlížející do vaření zapojit. Novinkou je malování dezertů na zrcadlo, kdy zkušený cukrář vytváří působivý sladký obraz.

Degustační porce
Přeplněným obloženým mísám a ohraným švédským stolům dávno odzvonilo. Dnešní doba přeje minimalismu a praktičnosti, každý host si tedy může vybrat z nabídky malých porcí neboli amuse-bouche. Servírují se ve skleničkách nebo na porcelánových lžičkách a úkol šéfkuchařů je prostý - jediným soustem rozmazlit vaše chuťové pohárky. Pokrm přitom musí být dokonale sladěný a důmyslný nejen po stránce ingrediencí, musí lahodit také očím.

Místo talíře kámen nebo kůra
Celkový dojem z prezentace cateringu umocní servírování na netypických materiálech. Některým pokrmům sluší hrubě opracované dřevo nebo kůra, různé druhy břidlice, má-li být akce laděna v industriálním duchu, mohou být pokrmy podávány třeba na kusech surového hliníku. Využitelné jsou prakticky všechny materiály, které mají zajímavou strukturu a vzhled.

ANKETA
Mají vaši klienti chuť zkoušet nové gastronomické trendy?
„Co se týče trendů v chutích a pokrmech, v poslední době chtějí zákazníci často zkoušet něco nového, neobvyklého - například netradiční mezinárodní kuchyni či mořské plody. Naopak věčnou klasikou je svíčková, která nechybí takřka na žádné svatbě. Důležitým prvkem je samotné servírování a vizuální vzhled tabulí. Na celém cateringu je krásné, že nikdy nevíte, kde bude chtít zákazník vaše služby využít - může to být jednou na lodi, podruhé u koní, potřetí klidně doma v obýváku.“
Miroslav Frank, Plzeňský catering

„Celkově mizí pomyslná hranice mezi předkrmy a hlavními jídly, studeným a teplým rautem nebo koktejlem a rautem. Hlavní je klientovi zprostředkovat nezapomenutelný zážitek, který musí být propojením dokonalé chuti, stylingu pokrmů a celkové atmosféry či show při jeho přípravě. Čím dál častěji zákazníci požadují jídla připravená z kdysi tradičních surovin - černého jeřábu, bezu, bezinek, heřmánku, šípků, lípy nebo listů borůvek. Nazvala bych to návrat ke kořenům.“
Anna Voldřichová, Maxiservice Catering

„Moji klienti zpravidla vyhledávají experimentální gastronomii. Trendy poslední doby se inspirují v severské kuchyni, pracuji tedy s lokálními a sezónními ingrediencemi, jako je červená řepa, jehličí, zvěřina nebo mořské plody. Samozřejmě záleží na tématu klienta, některá zadání jsou opravdu neobvyklá a vlastně popírají jakékoli trendy. Také extrémní catering láká. Přeci jen kdy u nás ochutnáte hmyz, maso z krajty či medvěda?“
Petr Koukolíček, molekulární šéfkuchař

 

Za poskytnutí materiálů děkujeme cateringové společnosti Plzeňský catering, Maxiservice Catering a Molekulární catering.

777 226 603 info@firemniakce.cz